З метою запровадження технологій е-урядування та вирішення завдань переходу до орієнтованого на інтереси людей, відкритого для всіх і спрямованого на розвиток інформаційного суспільства в області розроблена та діє Програма інформатизації „Електронна Дніпропетровщина”.

Метою Програми є підвищення ефективності управління соціально-економічним розвитком регіону, створення інформаційного суспільства із забезпеченням максимального залучення мешканців області до цього процесу, рівності громадян незалежно від місця їх проживання в дотриманні їх конституційних прав із застосуванням сучасних інформаційно-комп’ютерних технологій та технологій електронного урядування.

Замовником програми є управління інформаційних технологій та електронного урядування Дніпропетровської облдержадміністрації.

Основним із учасників програми є комунальне підприємство „Головний інформаційно-комунікаційний і науково-виробничий центр” Дніпропетровської обласної ради.

У рамках реалізації завдань програми КП ГІКНВЦ ДОР приймає участь у виконанні наступних заходів:

 • Проведення щорічної оцінки електронної готовності районів та міст області за визначеними показниками.
 • Розробка нормативно-правових та технічних документів щодо організації виконання завдань Програми, методичних рекомендацій.
 • Організація навчання, у тому числі на базі спеціалізованих установ та підприємств, фахівців органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань інформаційних технологій.
 • Проведення регіональних семінарів, круглих столів, відеоконференцій за участю керівників органів влади, лідерів політичних партій, учених та представників бізнес-структур щодо впровадження новітніх інформаційних технологій з питань інформаційного суспільства, всеукраїнських науково-практичних конференцій.
 • Упровадження пілотних проектів із надання публічних послуг у місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування. Розроблення комплексних проектів інформатизації регіону.
 • Організація регіональної служби криптографічного захисту інформації. Створення комплексних систем захисту інформації на регіональні програмно-технічні комплекси, інформаційні системи тощо.
 • Співфінансування спільних проектів (програм), спрямованих на розвиток е-урядування, з державними, міжнародними громадськими організаціями (фондами).
 • Упровадження пілотних проектів системи інформаційно-аналітичного забезпечення райдержадміністрацій, районних рад, сільських, селищних рад. Забезпечення публічності та прозорості витрачання державних коштів.
 • Упровадження спільно з ПАТ „Укртелеком” та іншими операторами технологій швидкісної передачі даних з використанням каналів зв’язку високої пропускної спроможності між телекомунікаційним центром області та районними і сільськими установами органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування. Підтримка існуючих каналів зв’язку. Поширення технології бездротової мережі Wi-Fi, WiMax у роботі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
 • Створення регіонального ДАТА-Центру Дніпропетровської області.
 • Упровадження технологій швидкісної передачі даних з використанням ІР-телефонії по всій території області.
 • Розроблення проекту, запровадження структурованої кабельної мережі (інформаційної, електроживлення та заземлення, резервний фідер, автономне електроживлення) будівлі по проспекту Кірова, 1, придбання мобільного презентаційного комплексу для проведення виїзних нарад та обласних заходів, модернізація системи „РАДА ІІІ ДНІПРО”.
 • Підтримка безперебійного функціонування СІАЗ, ТКЦ та існуючих інформаційних систем області.